غول ذخیره سازی، اولین هارد 26 ترابایتی UltraSMR دنیا را معرفی کرد. Western Digital از هارد دیسک های 22 ترابایتی CMR و 26 ترابایتی UltraSMR (HDD) جدید خود رونمایی کرده است که اکنون توسط مشتریان منتخب در حال آزمایش هستند. دلیل اینکه این غول ذخیره‌سازی توانسته ظرفیت HDD‌ها را در طول سال‌ها به طور قابل توجهی افزایش دهد، مجموعه فناوری روزافزون آن است که شامل فناوری منحصربه‌فرد OptiNAND،PMR  با کمک انرژی (ePMR)، محرک سه مرحله‌ای (TSA)، HelioSeal  و اکنون UltraSMR است.

درایوهای جدید Western Digital ePMR  از فناوری OptiNAND برای دسترسی به سطوح بالاتری از ظرفیت، عملکرد و انعطاف‌پذیری داده استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، CMR HDD  بیست و دو ترابایتی جدید آن،  OptiNAND را برای ارائه چگالی منطقه ای بر روی پلت فرم HelioSeal  بیست و دو ترابایتی/پلاتری با ده دیسک ترکیب می کند. در حالی که مصرف کننده معمولی احتمالاً نیازی به چنین درایو با ظرفیت بالایی ندارد، ارائه دهندگان محاسبات ابری( cloud computing provider ) و سایر غول های فناوری می توانند از هارد دیسک های Western Digital برای ذخیره داده های بیشتر در فضای کمتر استفاده کنند که می تواند به کاهش هزینه خدمات ذخیره سازی ابری برای کاربران کمک کند.

 

 

UltraSMR

با ترکیب OptiNAND با firmware اختصاصی که از پیشرفت‌های سخت‌افزاری در سطح سیستم HDD بهره می‌برد، فناوری جدید UltraSMR Western Digital رمزگذاری بلوک‌های بزرگ را با الگوریتم تصحیح خطای پیشرفته معرفی می‌کند که track-per-inch (TPI) را افزایش می‌دهد تا HDD‌های با ظرفیت بالاتر را فعال کند.

اولین هارد دیسکی که از این فناوری جدید استفاده می کند، هارد 26 ترابایتی Ultrastar DC HC670 UltraSMR UltraSMR این شرکت است که دارای 2.6 ترابایت در هر پلیتر است و 18 درصد ظرفیت ذخیره سازی بیشتر ارائه می دهد. با این حال، از آنجایی که ارائه دهندگان خدمات ابری به طور فزاینده ای SMR را به نقشه راه دیتاسنتر خود اضافه می کنند، ظرفیت 26 ترابایتی درایو می تواند نقطه عطفی برای تسریع کارها باشد.

Ashley Gorakhpurwalla در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: “ما به عنوان شریک قدیمی ارائه دهنده کلود پیشرو در صنعت، نیازهای منحصر به فرد را در ساخت زیرساخت ابری نسل بعدی درک می کنیم و در چندین نوآوری HDD که در کنار فناوری چگالی منطقه ای خود توسعه داده ایم، سرمایه گذاری کرده ایم. هدف ما از اتخاذ این استراتژی توسعه نه تنها رسیدگی به نیازهای ظرفیت بزرگ‌ترین غول‌های ابری جهان است، بلکه ارائه نقشه راهی بود که از اقتصاد در حال توسعه دیتاسنتر آنها برای دهه‌های آینده نیز پشتیبانی کند. با استفاده از ePMR، OptiNAND و اکنون UltraSMR به‌عنوان پایه نقشه راه هارد دیسک  Western Digital، مشتریان ابری ما می‌توانند با بهره‌گیری از نوآوری‌های ما برای کاهش TCO ذخیره‌سازی خود، به سرعت گسترش کسب‌وکار خود را ادامه دهند.”

هارد دیسک 22ترابایتی Ultrastar DC HC570 به زودی توزیع گسترده را آغاز خواهد کرد، در حالی که هارد 26 ترابایتی Ultrastar DC HC670 UltraSMR قرار است در تابستان امسال برای مشتریان منتخب ارسال شود.