در بحبوحه کنفرانس Google I/O 2022، سامسونگ فاش کرد که برخی از تغییرات آتی گوگل، راه خود را به Galaxy Watch 4 باز می‌کند. این تغییرات شامل دستیار جدید Google برای تعاملات سریعتر و طبیعی تر، برنامه های جدید، Google Wallet و حتی ویژگی تماس اضطراری است. متأسفانه، هیچ یک از این ویژگی ها تاریخ راه اندازی مشخصی ندارند، اما برخی از آنها به زودی ارائه می شوند.

ویژگی‌ها و برنامه‌های جدید Wear OS

بیایید نگاهی به آنچه می توانیم در این به روزرسانی های Wear OS داشته باشیم بیاندازیم:

Google Assistant جدید قادر به درک بهتر حفاظت از طبیعت خواهد بود. دیگر لازم نیست آنقدر در مورد هوش مصنوعی سختگیر باشید و هر دستوری را ابتدا با گفتن «Hey Google» و سپس توضیحات دستوری شروع کنید. دستیار هوشمند باید با اجازه شما بتواند بفهمد چه زمانی مستقیماً با او صحبت می کنید.

همه برنامه‌های جدید موسیقی، ورزشی و ارتباطی، مانند Spotify، Adidas Running، اپلیکیشن پیام‌رسان KakaoTalk ، SoundCloud و Deezer امسال در این پلتفرم عرضه خواهند شد. به ویژه Spotify تعامل منحصر به فردی با Google Assistant خواهد داشت. سامسونگ همچنین در یک پست وبلاگی که آپدیت ها را توضیح داد، اشاره می‌کرد که برنامه‌ها و سرویس‌های Google بیشتری برای Wear OS بهینه‌سازی می‌شوند، اما هنوز به جزئیات نپرداخته که کدام یک یا چه زمانی. برنامه جدید Google Wallet با پشتیبانی از کارت های پرداخت شروع می شود. بعداً، Wallet می‌تواند کلیدهای هتل، نشان‌های اداری و حتی گواهینامه‌های رانندگی را در سیستم عامل ذخیره کند. در نهایت، Galaxy Watch 4 دارای Emergency SOS خواهد بود که به شما امکان می دهد مستقیماً از ساعت خود با دوستان، خانواده و حتی خدمات اضطراری تماس بگیرید.

 

samsung watch

 

یک موضوع رایج برای I/O 2022 بازگرداندن برنامه ها و پلتفرم های قدیمی و یا تا حدودی نادیده گرفته شده بود. ما شاهد بازگشت Google Wallet و احیای Google Assistant خواهیم بود.

همه باید منتظر این به روز رسانی ها بمانیم. دیدن این همکاری گوگل و سامسونگ بسیار جذاب خواهد بود.