`یک حمله فیشینگ اینستاگرام منجر به سرقت 91  Bored Ape Yacht Club NFT به ارزش حدود 2.8 میلیون دلار شده است.

BAYC، همانطور که در حوزه ی NFT شناخته شده است، توسط Yuga Labs، یکی از مرموزترین مجموعه های NFT اداره می شود که اخیراً 450 میلیون دلار جمع آوری کرده است.0

به نظر می رسد اینستاگرام BAYC هک شده است. نبابراین روی پیوندها کلیک نکنید، یا کیف پول خود را به چیزی پیوند ندهید. (25 آوریل 2022)

طبق گزارش The Block، حساب اینستاگرام BAYC برای تبلیغ ایردراپ جعلی LAND مورد استفاده قرار گرفته است ، که با برنامه‌های گسترده‌تر این سازمان برای انتشار بازی‌های مبتنی بر NFT مرتبط است.

به گفته Garga یکی از بنیانگذاران BAYC، کیف پول اتکرها ، 91 NFT از sega دریافت کرده است، از جمله 4 Bored Apes ، 6  Mutant Apes و 3 Bored Ape Kennel Club NFTs . اتکرها چنین دارایی های دیجیتالی مختلف دیگری را نیز به سرقت برده اند. هک IG منجر به از بین رفتن 4 Apes  ، 6  Mutants،3 Kennels و برخی NFT های ارزشمند دیگر شد.

تصویر NFT

 

یکی دیگر از سوء استفاده های نگران کننده Web3

یک چیزی که همه می توانند روی آن توافق داشته باشند این است که کلاهبرداری های زیادی در فضاهای نوپا وجود دارد و هر هفته مردم دارایی‌های ارز دیجیتالی زیادی از دست می‌دهند. صاحبان NFT باید اقدامات شدیدی را برای محافظت از دارایی های خود انجام دهند، از جمله نگاه بدبینانه ای که نسبت به ایردراپ های واقعی وجود دارد. زیرا همانطور که آخرین نمونه ثابت می کند، حتی یک موسسه با بودجه خوب و قابل توجه مانند BAYC نیز مصون نیست.

این واقعیت که یک استارت‌آپ با 450 میلیون دلار – به علاوه درآمد حاصل از فروش NFT‌هایش – نمی‌تواند خود را از هک‌ها در امان نگه دارد، نشان می‌دهد که صنعت Web3 تا کجا باید پیش برود.