واتس اپ در حال ارائه یک به روزرسانی کوچک است که می تواند تأثیر زیادی بر نحوه پاسخ افراد به یکدیگر در برنامه داشته باشد. کاربران واتس اپ به زودی می توانند به پیام ها با هر نوع ایموجی، فراتر از گروه شش تایی فعلی واکنش نشان دهند. رنگ های پوست دیگری به جز رنگ زرد کارتونی در به روز رسانی گنجانده شده است.

می‌توانید واتس‌اپ را در تلفن خود به‌روزرسانی کنید تا ببینید آیا ایموجی اصلاح‌شده در دسترس شما هستند یا خیر. از واتس اپ پرسیده شد که آیا تاریخ مشخصی برای ورود این ویژگی برای همه وجود دارد یا خیر، اما هنوز پاسخی دریافت شده است. به نظر می‌رسد که به‌روزرسانی به‌جای یک‌باره و یکجا به صورت موجی منتشر می‌شود. بنابراین اگر اولین باری که بررسی می‌کنید به‌روزرسانی را نمی‌بینید، باید بعدا دوباره امتحان کنید.

 

پنهان کردن وضعیت آنلاین

جدا از ایموجی های جدید، واتس اپ در حال حاضر روی دو ویژگی جدید کار می کند که لاگ چت و حفظ حریم خصوصی را بهبود می بخشد. اولین تغییر آینده به کاربران اجازه می دهد تا گزارش های چت خود را در چندین دستگاه تلفن همراه همگام کنند. این شبیه به عملکرد iMessage اپل است. اگر با دستگاه دیگری وارد واتس اپ شوید، چت به روز شده ای خواهید داشت بدون اینکه چیزی از دست بدهید. گزارش ها حاکی از آن است که این ویژگی در اندروید و iOS راه اندازی خواهد شد، اما از آنجایی که هنوز در مراحل اولیه توسعه است، ممکن است مدتی طول بکشد.

تغییر بزرگ دیگر به کاربران امکان می دهد وضعیت آنلاین خود را پنهان کنند. طبق WABetaInfo ، کاربران می توانند یا به همه اجازه دهند آنلاین بودنشان را ببینند یا آن را مطابق با وضعیت آخرین بازدید خود، که گزینه های خاص خود را دارد، پیکربندی کنند. اگر فردی بخواهد وضعیت آنلاین خود را به آخرین حضور مطابقت دهد، می‌تواند از بین «همه»، «مخاطبین من»، «مخاطبین من به جز» یا «هیچ‌کس» انتخاب کند. My Contacts Except به شما امکان می دهد انتخاب کنید کدام افراد در لیست مخاطبین شما می توانند وضعیت آنلاین شما را ببینند.

طبق گفته ی WABetaInfo  پنهان کردن وضعیت آنلاین یک ویژگی بسیار درخواست شده از سوی کاربرانی است که می خواهند بدون مزاحمت دیگران از این برنامه استفاده کنند یا احساس می کنند کسی آنها را تعقیب می کند. این ویژگی نیز در حال حاضر در دست توسعه است، بنابراین مدتی طول می کشد تا شاهد عرضه رسمی آن باشیم. WABetaInfo بیان می‌کند که در iOS، Android و حتی نسخه دسکتاپ WhatsApp منتشر خواهد شد.

 

رقابت سالم

با توجه به ایموجی های جدید، به نظر می رسد که این یک پاسخ مستقیم به تلگرام است. همه چیز بین این دو سرویس رقابتی است، زیرا هر زمان که یک برنامه ویژگی جدیدی اضافه می کند، دیگری به سرعت نسخه خود را اضافه می کند. به عنوان مثال، تلگرام استیکرها و واکنش های پیام را به نسخه Premium خود اضافه کرد و چند روز بعد واتس اپ شش واکنش اول ایموجی را اضافه کرد. اکنون کل کتابخانه ایموجی را به صورت رایگان در اختیار داریم. زمانی که واتس اپ آزمایش محدودیت انتقال فایل جدید را آغاز کرد، چند ماه بعد تلگرام نسخه مخصوص به خود را عرضه کرد که می تواند تا 2 گیگابایت به صورت رایگان یا 4 گیگابایت برای کاربران پریمیوم پشتیبانی کند.

با این حال، این نبرد کوچک، خبر خوبی برای کاربران است. زیرا منجر به خدمات بهتر و ویژگی های طولانی درخواست شده در هر دو پلتفرم شده است.  به نظر شما کدام پلتفرم خدمات و  ویژگی های بهتری را ارائه می کند؟