اخیرا آمازون، غول خرده‌فروشی آنلاین، دچار چندین قطعی موقت شده است. آمازون کم و بیش قطعی ها را حل کرده است، که تقریباً دو ساعت به طول انجامید. بر اساس وب سایت Downdetector و گزارش رویترز، در طول آن مدت، مردم بیش از 11000 مشکل را به سایت گزارش کردند.

در دسامبر 2021، یک قطعی عظیم رخ داد که خدمات ابری آمازون را مختل کرد و چندین سایت را تحت تأثیر قرار داد. برخی از آنها شامل  Netflix ، Disney+ ، Robinhood ، خود Amazon و سایر برنامه ها بودند. سایر سرویس‌هایی که از AWS استفاده می‌کردند مانند دوربین‌های امنیتی Amazon Ring ، برنامه بانکداری تلفن همراه Chime و سازنده جاروبرقی ربات iRobot نیز با قطعی مواجه شدند.

 

 

این قطعی نشان دهنده یک مسئله بزرگتر است!

به نظر می رسد این قطعی های سایت در سال های اخیر تاثیر بیشتری بر مصرف کنندگان و به طور کلی کاربران سایت داشته باشد. سال ها پیش، زمانی که یک وب سایت یا یک سرویس از کار می افتاد، تنها آن وب سایت یا سرویس، تحت تأثیر قرار می گرفت. اما امروزه، با توجه به اینکه بخش بزرگی از اینترنت متعلق به یک نهاد واحد مانند خدمات وب آمازون (AWS) است یا به آن وابسته است، یک قطع سرویس می تواند چندین سایت و برنامه به ظاهر نامرتبط را دچار مشکل کند.

قطعی AWS در دسامبر سال گذشته ثابت کرد که اختلال در سرویس ابری آمازون تا چه حد می تواند در بقیه سایت ها و سرویس های اینترنتی، حتی برای یک روز فلج کننده باشد.

نظر شما در مورد این مشکلات اخیر آمازون چیست؟ با ما در میان بگذارید.