Dell  اخیراً خطوط لپ‌تاپ Precision و Latitude خود را با آخرین پردازنده‌های اینتل بازنگری کرده است، اما اکنون به نظر می‌رسد که سازنده رایانه‌های شخصی در  austin اولین فروشنده سخت‌افزاری خواهد بود که یک mobile workstation را به همراه تراشه جدیدArch Alchemist GPU  عرضه می‌کند.

زمانی که این شرکت برای اولین بار از Precision 5470 رونمایی کرد، مشتریان می توانستند انتخاب کنند که دستگاه خود را با گرافیک یکپارچه Intel Iris Xe یا پردازنده گرافیکی Nvidia RTX A1000 پیکربندی کنند. با این حال، طبق فهرستی که در وب‌سایت هندی Dell منتشر شده است، مشتریان اکنون می‌توانند Precision 5470 را با پردازنده گرافیکی جدید Intel Arc Alchemist A370M Pro  تجهیز کنند.

Dell Precision 5470 یک workstation سطح ابتدایی است که برای ارائه پایداری، طول عمر و پشتیبانی عالی پس از فروش برای کاربران تجاری که به عملکرد محاسباتی قدرتمند در بسته های کوچکتر نیاز دارند، طراحی شده است. در واقع، Precision 5470  نه تنها قدرتمندترین mobile workstation جهان است، بلکه کوچک‌ترین و باریک‌ترین workstation در جهان هم هست.

مهندسان Dell مجبور شدند یک سیستم مدیریت حرارتی جدید که در محدوده سیستم قرار می گیرد نیز ایجاد کنند، بدون اینکه حافظه یا پورت های Thunderbolt فدا شود. برای کمک به خنک کردن بیشتر Precision 5470، سازنده رایانه شخصی همچنین سیستم های خنک کننده جداگانه ای را برای CPU و GPU خود بر اساس رندر خود اضافه کرده است.

Intel Arc Alchemist A370M Pro

Dell

در حال حاضر، مشخصات پردازنده گرافیکی جدید Intel Arc Alchemist A370M Pro  کاملاً مشخص نیست. با این حال، بر اساس شماره مدل، اولین GPU همراه این شرکت با 128 واحد اجرایی که معادل 1024 پردازنده جریانی است، درست مانند پردازنده گرافیکی Arc Alchemist A370M ، عرضه خواهد شد.

پردازنده‌های گرافیکی درجه حرفه‌ای (Professional-grade  )و مصرف‌کننده( consumer-grade ) با وجود استفاده از سیلیکون یکسان، کمی متفاوت هستند. این به این دلیل است که پردازنده‌های گرافیکی درجه حرفه‌ای اغلب از منابع GPU اضافی استفاده می‌کنند که بازی‌ها از آن‌ها استفاده نمی‌کنند زیرا معمولاً در پردازنده‌های گرافیکی درجه مصرف‌کننده غیرفعال است. تفاوت بزرگ دیگر این واقعیت است که GPUهای حرفه ای برای حداکثر پایداری و طول عمر طراحی شده اند، به همین دلیل است که بسیاری از آنها نسبت به همتایان مصرف کننده خود time کمتری دارند.

تفاوت اصلی این است که GPU های حرفه ای به طور خاص برای برنامه های حرفه ای طراحی شده اند و دارای گواهینامه هایی از توسعه دهندگان در مورد عملکرد آنها هنگام استفاده از این نوع برنامه ها هستند.

اگرچه intel و Dell هنوز جزئیات بیشتری در مورد پردازنده گرافیکی Arch Alchemist A370M Pro منتشر نکرده‌اند، سازنده رایانه‌های شخصی ، work station های خود را آزمایش می‌کند تا اطمینان حاصل کند که برنامه‌های پرکاربرد با کارایی بالا می‌توانند در تمام طول روز بدون مشکل اجرا شوند.

در حالی که کاربران در ایالات متحده فقط می توانند بین گرافیک یکپارچه intel یا یک GPU مجزا از Nvidia یکی را انتخاب کنند. مشتریان هندی می توانند Precision 5470 را با اولین GPU گسسته اینتل برای موبایل پیکربندی و سفارش دهند. باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا این گزینه به مشتریان بالقوه در کشورهای دیگر نیز تعمیم داده می شود یا خیر.