مدیران Google Workspace اکنون می‌توانند نحوه و زمان نصب برنامه‌های Android را در دستگاه‌های کارمندان خود مشخص کنند. همچنین اکنون می‌توانند تعیین کنند که آیا به‌روزرسانی‌های ابزارهایی مانند Docs، Sheets و Slides فوراً نصب شوند یا به تعویق افتند و به آنها کنترل بیشتری بر نحوه استقرار برنامه ‌های Android در ناوگان تلفن‌های هوشمند تجاری و تبلت‌هایشان می‌دهد. علاوه بر این، ادمین ها می توانند سیاست های مورد نیاز را در سطح گروهی در سازمان خود تنظیم کنند.

 

google workspace

 

مدیریت برنامه های اندروید

تا پیش از این، رفتار پیش‌فرض برای به‌روزرسانی‌های برنامه در Google Workspace بر این اساس بود که آیا دستگاه به شبکه Wi-Fi متصل است و به طور فعال در حال استفاده است؟ گوگل می گوید که این رفتار همیشه با نیازهای مشتریانش مطابقت ندارد و ادمین ها به کنترل دقیق تری بر نحوه به روز رسانی اپلیکیشن ها نیاز دارند. با این به‌روزرسانی، مدیران اکنون می‌توانند معیارهای خاصی را برای به‌روزرسانی برنامه‌های Workspace کارمندان خود تعیین کنند.

ادمین ها اکنون به گزینه های مختلف به روز رسانی دسترسی خواهند داشت. این موارد عبارتند از «اولویت بالا»، که به‌روزرسانی‌هایی است که بلافاصله نصب می‌شوند، و همچنین «حالت به تعویق افتاده» که می تواند به‌روزرسانی‌های خودکار تا سه ماه پس از راه‌اندازی نسخه جدید به تأخیر افتند.

به‌روزرسانی جدید برای Google Workspace Business Plus, Enterprise Essentials, Enterprise Standard, Enterprise Plus, Education Fundamentals, Education Standard, the Teaching and Learning Upgrade, Education Plus, Frontline, legacy G Suite Business and Basic و Cloud Identity premium customers در دسترس است.

گوگل اخیراً مجموعه‌ای از به‌روزرسانی‌ها را برای این مجموعه معرفی کرده است که شامل قابلیت ادغام Meet به طور مستقیم در Docs، Sheets و Slides می‌شود که به کاربران Google Workspace اجازه می‌دهد تا به‌سرعت یک جلسه را هنگام همکاری در یک پروژه تشکیل دهند. این به روز رسانی همچنین شامل موارد اضافه شده کوچک تری مانند توانایی استفاده از ایموجی در طول جلسات است.