سرویس آنلاین محبوب بازی‌های ابری شرکت Nvidia GeForce Now، به تازگی پشتیبانی بومی برای Macها، Macbookها و Mac Studio جدید با پردازنده‌های سری M1 اپل را در به‌روزرسانی 2.0.40 خود اضافه کرده است و به کاربران مک گزینه‌های بیشتری برای بازی کردن در بهترین بازی های مک را می‌دهد.

به گفته Nvidia، پشتیبانی بومی به معنای مصرف انرژی کمتر، راه اندازی سریعتر اپلیکیشن و عملکرد کلی بهتر است. با این حال، iPad Air و iPad Proهای مبتنی بر M1 استثنا هستند، به لطف خط‌مشی اپ استور iOS، هر سرویس بازی ابری باید به‌عنوان یک برنامه وب از طریق Safari اجرا شود.

مزیت دیگر، همپوشانی بهبود یافته است که فریم بازی فعلی را هم روی سرور و هم در کلاینت شما نمایش می دهد. این کار ممکن است ارتقاء به طرح  RTX 3080 (1440p/120 FPS) را جذاب‌تر کند، زیرا ممکن است گیمرها ببینند که سرور در مقایسه با سیستم فعلی‌شان، بازی را سریع‌تر اجرا می‌کند.

 

Mac mini M1

 

چرا بازی ابری اهمیت دارد؟

به نظر می‌رسد سرویس‌های استریم مبتنی بر فضای ابری برای بازی‌های رایانه شخصی، روند رو به رشد است، به ویژه با توجه به اینکه ساخت یا خرید رایانه شخصی ،بسیار گران است. با اتصال به اینترنت مناسب، تقریباً هر دستگاهی می تواند بهترین بازی های رایانه ای  را با هزینه ماهانه اجرا کند.

سرویس Nvidia GeForce Now یک گزینه محبوب است که چندین سطح عضویت از جمله طرح Priority 1080p/60 FPS و طرح RTX 3080 (1440p/120 FPS) را ارائه می‌کند.

اگر شرکت‌های بیشتری در این مسیر حرکت کنند، می‌توانیم طیف گسترده‌ای از گزینه‌های بازی ابری را ببینیم و رقابت حاصل به احتمال زیاد باعث مقرون‌به‌صرفه ماندن قیمت‌ها  می شود، در حالی که کیفیت خدمات بالا می‌ماند.